Bobby has 2 dollars So goes to the store To buy apples for his classmates (there are 23) For 15 cents a piece (the apples) Now How shall he make sure that Each classmate (there are 23) Gets the same amount of apple And How many apples should he buy (And how shall he carry them When store is so far And what if someone doesn’t like apples Or only likes green ones And should he wash them And how shall he cut them Is there a cutting board and a knife And he’s never cut an apple So how he will make them even And if they’re not even Will his classmates feel put out And will that make recess Especially terrible And will there be napkins And)